« Svibanj 2024 »

Nazorovci obogatili izložbu slika

Na otvorenju izložbe slika Emilije Penz Mar, koja je postavljena u Gradskoj knjižnici i čitaonici Virovitica, sudjelovali su naši učenici.

U Gradskoj knjižnici i čitaonici Virovitica u petak, 26. veljače 2016. otvorena je izložba slika Emilije Penz Mar, slikarice i umirovljene nastavnice likovnog odgoja. Slike otkrivaju brojne motive koji su obilježili njezino stvaralaštvo: zaustavljeni tren, priroda, godišnja doba, šum vjetra u grani, crveni makovi. Oslikala je brojne škole i prisustvovala dobrotvornim aukcijama slika kao autorica. Slikarica Emilija Penz Mar dugogodišnji je član udruge Likar iz Osijeka. Nakon brojnih samostalnih izložbi u Osijeku, Szigtvaru, Pečuhu na red je došla i Virovitica.

Budući da je bila dugogodišnji prosvjetni radnik ovom izložbom su je organizatorice izložbe, ravnateljica Gradske knjižnice i čitaonice Virovitica  prof. Višnja Romaj i profesorica hrvatskog jezika Marina Štefanac, odlučile vratiti u školu. U tome su im pomogli učenici iz Oš Vladimir Nazor, Virovitica koji su svojim kazivanjem poezije i interpretativnim čitanjem obogatili samu izložbu.

Veliki interes pokazali su učenici 5.a i 5.c razrednog odjela i jedna učenica iz 7.d razreda.  Učenici nisu pokazali želju samo za sudjelovanjem, već i za pružanjem podrške svojim prijateljima što je znak pravog prijateljstva.

Učenici koji su se istaknuli u recitiranju poezije i interpretativnom čitanju su: Paola Cenger, Viktoria Bartlović, Eleonora Kasa, Gabriela Lukačevć, Valentina Žapčić, Lana Turudić, Filip Vlaisavljević, Laura Crvenka, Karla Frković, Ivan Mucak, Josip Borbaš. Ovaj dio programa s učenicima je pripremila njihova učiteljica hrvatskog jezika Marina Štefanac.

Lorena Majdak i Buga Poljak otpjevale su pjesmu na samom otvorenju, a Matej Stubičar i Elena Barčan pozdravili su nas na odlasku. S učenicima je vježbala njihova učiteljica glazbene kulture Katarina Margetić.

Veselimo se idućoj suradnji s Gradskom knjižnicom i čitaonicom Virovitica.

objavio: marina štefanac   datum: 2. 3. 2016.