2. susret školskih zborova Virovitičko-podravske županije

U srijedu, 2.prosinca održana je II. Smotra školskih zborova kojoj je naša osnovna škola Vladimira Nazora bila domaćin. Vidjeti galeriju ovdje.

U srijedu, 2.prosinca u našoj je školi održana  II. smotra školskih zborova na kojoj je nastupalo  pet zborova osnovnih škola naše županije: zborovi Osnovne škole Josipa Kozarca i Eugena Kumičića iz Slatine, Osnovna škola Gradina iz Gradine, Osnovna škola Ivane – Brlić Mažuranić iz Orahovice te naravno, zbor domaćina Osnovne škole Vladimira Nazora iz Virovitice.

Program je počeo uvodnim riječima i pozdravima naše ravnateljice Sanjice Samac koja je pokazala svoje oduševljenje što je upravo naša škola domaćin jednog ovakvog susreta i ukazala na potrebu redovitog održavanja tog vida priredbe. Učenike je pozdravio dogradonačelnik grada Virovitice Ivan Sić, predstavnica župana Vesna Šerepac i savjetnica za glazbenu kulturu Ružica Ambruš Kiš.

Smotru su otvorile naše zborašice pod vodstvom nastavnice glazbene kulture Katarine Jengić koja je ujedno i dirigentica našega zbora.

Zborovi su se predstavili s nekoliko skladbi, a neki od njih nastupili su uz pratnju svojega tamburaškog orkestra. Svaki zbor po nečemu je bio poseban pa tako i naše djevojke. Jedine su izvodile kanon i dvoglasje što je dobilo velike pohvale od nastavnika i gostiju koncerta. Nakon programa, druženje se nastavilo uz malu zakusku i razmjenu doživljaja.

Nadamo se nastavku  glazbenih druženja i suradnji među školama naše županije,

kao i proširenju  izvan naše županije jer to je prilika nama djeci da svima pokažemo naš glazbeni trud, da steknemo nova prijateljstva, nešto novo naučimo, no ipak najbitnije da kvalitetno provodimo svoje slobodno vrijeme.

objavio: Krešimir Tuk   datum: 2. 12. 2009.