Europski dan jezika

Obilježavanje europskog dana jezika, 26. rujna i priredba u povodu europskog dana jezika.

Europski dan jezika

Europski dan jezika svake se godine obilježava 26. rujna. Naša škola taj je dan obilježila na brojne načine. U holu škole učenici su pjevali karaoke na stranim jezicima, izrađivali su plakate te interaktivno učili francuski, njemački i engleski jezik u prostorijama školske knjižnice. Svi učenici dobro su se zabavili.

Ove godine priredba je bila posebna jer se obilježavanjem Europskog dana jezika ostvarila dugo očekivana suradnja dviju škola, OŠ Vladimira Nazora i OŠ I. B. Mažuranić. Priredba je održana 29. rujna u sportskoj dvorani škole I. B. Mažuranić. Otvorili su ju učenici na više europskih jezika, kao što su hrvatski, engleski, njemački, talijanski, francuski i dr. Našu školu predstavila je učenica osmog razreda Antonija Domšić s pjesmom na njemačkom jeziku, 99 Luftballons. Ubrzo je uslijedio događaj dana, bio je to kviz, nazori protiv brlića. Svaka škola imala je svoju ekipu, a svaka ekipa imala je četiri člana. Kviz je tražio od ekipa znanje iz geografije i stranih jezika, a cilj je bio prepoznati zemlju prikazanu crvenom bojom na zemljovidu te su ekipe trebale napisati tu zemlju i njezin govorni jezik na njemačkom i engleskom jeziku. Našu ekipu činili su učenici sedmih razreda Jelena Viljevac i Filip Stevanovski te učenici osmih razreda Damir Pocrnić i Borna Lovrić. Naša nastavnica njemačkog jezika Romana Brajković nalazila se u ocjenjivačkoj komisiji. Natjecanje je bilo napeto, navijači vatreni, no protivnička ekipa je odnijela pobjedu i to za samo jedan odlučujući.

Svi sudionici kviza dobili su priznanja za sudjelovanje, a zadaća naših učenika da sudjeluju, dobro se zabave i ponesu lijepe uspomene sa sobom bila je izvršena.

Antonija Domšić, 8.c

objavio: Krešimir Tuk   datum: 29. 9. 2009.