Medni dan u našoj školi


              Nakon što nas je posjetio sveti Nikola, u petak, 7. prosinca 2018. dočekalo nas je još jedno lijepo iznenađenje. Povodom dana Sv. Ambrozija, zaštitnika pčela i pčelara, u naše učionice je stigla „slatka“ vrećica.

              U  njoj se nalazila staklenka meda, slikovnica „Pčelica Jelica i medo Edo“ te promotivni letak Med hrvatskih pčelinjaka.  S nestrpljenjem smo čekali da nam učiteljice pročitaju priču o pčelici Jelici i medi Edi. Dok su nam učiteljice čitale priču polako smo listali slikovnicu i uživali. Iz priče smo saznali koliko su pčelice vrijedne i koliko je med zdrav. Nakon toga uz pomoć prezentacije smo pogledali priču s cvjetne livade. S velikim zanimanjem smo gledali kako pčele žive, što sve rade, kako izgledaju njihove kuće – košnice, kako svaki dan marljivo „grade“ saće i prave med. Znali smo da postoje pčelari, ali nismo znali što oni točno rade. Njihova briga za pčele je jako važna u proizvodnji meda.  Taj slatki med koji se nalazio u našim staklenkama je proizvod vrijednog i dugotrajnog rada marljivih pčelica i pčelara.

              Jedva smo čekali da dođemo kući, otvorimo naše staklenke meda i uživamo u njegovom slatkom okusu.

                                                                                                   1.c i učiteljica Romana