KUTAK  ZA  PSIHOTRENUTAK

Učenici novinarske grupe Arijana, Laura i Darma  donose vam kratke savjete koje su za vas saznali u razgovoru sa školskom psihologinjom Marietom Kanižaj.

Kako poboljšati odnose s roditeljima

1. Važno je svakoga dana pronaći vrijeme koje ćeš posvetiti roditeljima, ali i oni tebi, razgovarajte, družite se, igrajte, kupujte, spremajte…
  2. U svom dnevnom rasporedu pronađi vrijeme za kućanske poslove kako bi roditelji imali više slobodnoga vremena koje mogu posvetiti tebi.
  3. Uči više i redovitije jer će dobre ocjene u školi i redovito učenje smanjiti razloge za svađu s roditeljima.
  4. Izbjegavaj laži kao bi izgradio povjerenje sa svojim roditeljima jer se laganjem udaljavaš od njih.
  5. Ne traži od roditelja da ti posvećuju sve svoje vrijeme i da ti ispunjavaju želje koje ne mogu ispuniti.
  6. Prije no što kritiziraš roditelje, probaj se staviti na njihovo mjesto.

Želimo ti puno sreće!